reklama
reklama
1. 7. 2012 | poslední aktualizace: 1. 7. 2012  19:04
Studie: Západ má dost vlastní ropy

Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie

Těžbu ropy čeká největší boom od 80. let. Díky těžbě z břidlic a ropných písků se závislost na ropě ze Středního východu stane minulostí, uvádí americký výzkumník. Růst těžebních kapacit z nekonvenčních zásob může její ceny srazit až k sedmdesáti dolarům, odhaduje.
ČTK
ČTK
Agentura
Čtěte více o: ropa | těžba | studie
Ropa, ilustrační foto
Ropa, ilustrační foto
foto: Thinkstock
Autoři: ČTK, vlk
reklama
Forejt
2.7.2012 09:36
Re: Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
dík za info.
anonym
2.7.2012 09:28
Jasně,
už v předminulém století chtěli v Británii zrušit patentový úřad, že už je vše objeveno !
澳亚
2.7.2012 09:35
více ropy neznamená víc životní urovně.
může znamenat v případě že lidi maj peníze a můžou si něco víc pořídit. ale když tu ropu někdo použije na výstavbu válečných zbraní, životní uroven to nezmění. naopak zdraží to ropu a lidi si za peníze koupěj mín životní urovně. energie se vyplejtvává na nesmyslně energeticky nárošné projekty, které nepřinášejí životní uroven pro lidi.

obrovské mesta ve kterých je jako fosilie ukrytá životní uroven lidí v podobě nedobytné energie kterou nelze vzít zpět. je to životní uroven nebo ne, ekonomika jako matematika vyžaduje stále stavět ukládat energii jinam než do životní urovně lidí na spotřebu, do tzv.investic. která ekonomika potřebuje jeno pro matematickou ptořebu navýšit inflaci, peníze, hdp.
energetická sebevražda začla v 90 letech uknčením výstavby jaderných elektáren,
Karel
2.7.2012 09:17
A nebo
taky ne.
澳亚
2.7.2012 08:52
to jim ekonomicky nikam nepomůže ekonomika založená na matematice 80 let nefunguje
lidi platí za proud stejně jako za vodu, za vodu která teče zadarmo v řece. hlavně že se nikomu nic nestalo by řekli na tv nova, a na čt 24 by dodali tento paradox, a na primě by řekly jestli si myslíte že je voda zadarmo tak vás vyvedeme z omylu.

tyhle televize se změnili v univerzální vyhrožovače lidí. když je potřeba moci. došlápnout si na lidi tak se vysílají neomezené buzerační zprávy aby lidi vyplovaly papíry, důchodci pak netuší jestli je zas válka nebo co. všude samá pokuta lichva, jako česká televize rozesílá důchodcům,, který sotva viděj lestra at platej za televizi a vyhrožujou lichvou, to samé dělá čez. který má zisk 40 miliard. jsou to chudáci tak potřebujou peníze od důchodců. přece se nenechaj vokrás 80 letejma důchodcema, tihle kolibříci. od toho maj právniky, který ty lidi budou tahat po soudech až z toho chcípnou.

vládne nám tu potupná sebranka individuí nemajících nic společnoho se zákonem právem, ani schopností vládnout, jediné co dokáží je zločit, lup.
Kotaz,
2.7.2012 09:08
mám dotaz,
Jak to souvisí s naftou?
澳大亚
2.7.2012 09:24
jednoduše není nic co by s ropu nesouviselo
pokud něco znáte tak se o to můžete podělit.
Forejt
2.7.2012 08:57
Re: Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
drobný dotaz - co Vám brání chodit pít, mýt se a sr-t k řece? Dobrou chuť.
澳亚
2.7.2012 09:14
povodmí o tom že cca každých 10 km je jedno velké město na řece a stím související čistička odpoadních vod
kam tečou všechny výkaly z lidí. takže kdo by se v tom chtěl koupat, možná je to čistý možná ne, ale dokonce ani nasa donedávna nevědla jak vyščistit vodu z chca. aby se to dalo pít, je to nedávno co na iss začli používat vyšistěnou moč k pití. fakt že to dokážou pro 4 lidi asi za miliardu kč. mi dává jistotu že to co jde z čističky není zdarovotně nezávadný. kromě toho to smrdí a plavou tam prtvý ryby, což je další důkaz.

jinak by se samozřejmě dala voda používat z řeky. dokonce i deštová pokud by neprršelo tolik špíny. ale toho se nezbavíme, deštová voda není pro pití vhodná, zatímco v zduchu ano to je paradox. z toho by se zakroutila halava nejednomu redaktoru české telvize a musel by vyhledat odbornou pomoc. jak by řekli na čt je to otázka limitů, můžeme udělat limity které lidi zabijí a budou neškodné.
Forejt
2.7.2012 09:35
Re: Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
Aha, rozumím.
Varianta a) vše vzniklo velkým třeskem a ani miliardy let evoluce to nevyřešily k Vaši spokojenosti. Dá se předpokládat, že ani Vy to nevyřešíte lépe.
Varianta b) vše stvořil Stvořitel, určitě toho měl pod čepicí víc než Vy a Vy to tedy opět nevyřešíte.
Varianta c) všechno je úplně jinak, tím spíše to nevyřešíte.
Náhradní řešení - v létě se koupat, v zimě lyžovat, pravidelná strava a spánek, neodpírat si sex a přestat řešit nevyřešitelné kraviny.
Pěkný den přeje Forejt.
Kalfa
2.7.2012 09:11
Asi si nabral
před 10 lety zdarma do foroty a projevuje se to až teď. Holt těžký kovy mají setrvačnost.
anonym
2.7.2012 08:56
Re: Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
Kromě toho že si psaním na internetu uvolňujete naštvání, má to ještě nějaký jiný efekt? Už se vám podařilo něco v politice změnit?
澳亚
2.7.2012 09:03
vaše proč je jenom bezvýznamná kauzalita v miliardách ostatních
proč je to právě tak jak to je protože neznáte příčiny a následky, ale kdo je zná. všichni jsme objetí nějakých kauzalit. někdo je chápe někdo ne.

ale nemůžeme s tím nic dělat. je to tak jak to je.
anonym
2.7.2012 09:12
no právě!
a proto se tím úplně zbytečně nasíráte.
Ampo
2.7.2012 08:40
Realistické prognózy
http://www.theoildrum.com/node/9292

Ptát se je nutno geologů, protože ekonomové nevědí o těžbě nic.
prion
2.7.2012 09:37
achjo
jen ekonomické žvásty (zkuste diskusi pod tím), co nemají pranic společného s informacemi uvedenými ve zdejším článku
anonym
2.7.2012 08:45
Re: Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
Přesně tak ...

http://www.postcarbon.org/book/364387-the-end-of-growth
A potom,že ARMÁDA DOMA NIC NEDĚLÁ
2.7.2012 08:26
já mám doma plnou žumpu tak to chci dopravit di pražské žumpy!
Holešovská výzvaZačínají dny obdarovávání vlády a politiků
V den demonstrace na Václavském náměstí dne 26.6. 2012 vezli zemědělci z Moravy naší vládě "voňavý dárek".Byli zastaveni armádními vozidly.Protože si myslíme, že by vláda měla dárek dostat, vyhlašujeme počínaje 6. červencem 2012 Dny obdarovávání vlády a politiků. Kdo si vlády, ministrů atd a jejich práce cení, ať přinese něco voňavého, např. květiny. Kdo si naopak myslí, že současní politici této zemi škodí a měli by už odejít, ať přinese v nádobě např.prasečí kejdu, zvířecí exkrementy, rybáři mohou darovat leklou rybu, zahrádkáři shnilou zeleninu ... atd., podle vaší fantazie.

Dárky je nutno skládat či vylít v co největší blízkosti vládních budov, Hradu, Parlamentu ČR, Senátu, ministerstev, krajských úřadů i dalších státních institucí.

Akce bude trvat až do doby, kdy naši politici pochopí, co si o nich národ myslí a vyvodí z toho pro sebe důsledky....

www.holesovskavyzva.zacit.cz
Jaroslav
2.7.2012 09:46
Holešovská výzva? To ještě někdo bere vážně?
Už jste vyřešili otázku kádrovacích komisí? Už máte jasno v tom, co vlastně chcete? Měl jsem zato, že od doby kdy se váš zástupce zesměšnil v jednom nejmenovaném debatním TV pořadu už vás nikdo nebere vážně.
Jste už schopni zodpovědět alespoň nejzákladnější otázky týkající se vašeho programu?
anonym
2.7.2012 08:53
Re: Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
Cha, cha cha, jakou ta výzva má úspěšnost? Co změnila a co je schopná změnit? Tedy kromě ega těch pár jedinců co si tím léčí svůj neúspěch.
Ampo
2.7.2012 08:22
Není to žádná studie
... je to PR exekutivce italské ropné společnosti Eni (v článku ho vtipně nazývají "americkým výzkumníkem"). Vzděláním je to ekonom, nikoliv geolog, takže jeho závěry patří spíše do říše fantazie (schválně se za domácí úkol podívejte, jaké byly prognózy IEA a CERA pro svět z roku 2000). Klíčová je tato věta z Wikipedie:

"In the Republic of the Congo, the Italian oil company Eni have announced in May 2008 a project to develop the small oil sands deposit in order to produce 40,000 barrels per day (6,400 m3/d) in 2014"

Čili pán je na všem osobně zainteresovaný.

Ropné písky se samozřejmě těží, ale opět za domácí úkol si dohledejte, kolik dělá denní produkce celé Kanady - údaje z roku 2006, jsou něco přes 1,2 milionů barelů denně. Kolik spotřebuje denně Amerika? Téměř 19 miliónů barelů denně. Víc jak polovinu z toho stále dováží. Přitom kanadská produkce se nedá jen tak škálovat - písky je třeba zahřávat na vysokou teplotu, takže se na místě stavějí jaderné elektrárny...
Ampo
2.7.2012 08:31
Není to žádná studie
... navíc proces kontaminuje karcinogeny obrovské množství vody (osm barelů vody na jeden barel ropy), která vesele uniká z povrchových nádrží, kterou ropné společnosti slíbily "snad někdy" vyčistit. Kdo na místě byl, popisuje to přesně jako Mordor z Tolkienových knih - tam, kde byl dřív les, jsou jen haldy toxické strusky a odpadu.

Ani energetická návratnost není nijak skvělá, takže abychom zůstali na stejném čistém energetickém zisku, je nutno produkovat mnohem větší objemy (protože záleží na čistém energetickém zisku, nikoliv na absolutním objemu produkce).

Další fantazie se týkají ropných břidlic (oil shales), které jsou označovány jako kerogen - totiž organické pozůstatky dávných živočichů a rostlin, které je však nutno zahřát na vysokou teplotu (pyrolýza), aby se z nich dala získat syntetická ropa, takže velká část ložisek ve formaci Bakken vůbec není prakticky těžitelná, protože energetické náklady by převýšily zisk (jsou to resources, nikoliv reserves).
t
2.7.2012 08:46
Re: Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
Souhlas. A o tom, jaký je těžba z břidlic podvod, zajímavý článek zde: http://www.rollingstone.com/politics/news/the-big-fracking-bubble-the-scam-behind-the-gas-boom-20120301
Ampo
2.7.2012 08:35
Není to žádná studie
A jaký je celkový objem těžby v Severní Dakotě po "novém ropném boomu", jak se to v tisku nazývá? Produkce stoupla z 80 tisíc barelů denně na cca 250 tisíc, čili 1/76 americké spotřeby.

Amerika ve své současné podobě co se ropy týká soběstačná nikdy nebude. Proto musí ropu krást v dobyvačných válkách po celém světě.
Kalfa
2.7.2012 09:07
Moc hezky si kluci notujete,
ale chybí mi ve vaší diskuzi základní argument: jak je ekonomická produkce biopaliv?
anonym
2.7.2012 09:06
Re: Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
A kdepak Amerika krade ropu? USA ropu dováží v Mexika a Venezuely. Z blízkého východu bere Evropa.
Ampo
2.7.2012 09:39
Domaci ukol
Otazka za 100 bodu - kdo dohlizel na pridelovani kontraktu na tezbu iracke ropy? Jaka je jeho soucasna funkce v americke administrative?
Žezloň
2.7.2012 08:11
Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
Zdá se, že výrobci budou muset znovu začít vyrábět "žíznivá" auta, jinak se v tom přebytku ropy utopíme.
TOP a milovaný Míra jistě zasáhne!:-)
2.7.2012 08:09
!!!!!!!!!!!Viděl někdo americký fil Nepřírel státu?Ale tady je deokracije ,ne?
Za svědectví v kauze Parkanová tvrdé následky: Jste nepřítel státu
V kauze nákupu předražených letadel CASA, kvůli kterým hrozí bývalé ministryni Vlastě Parkanové (TOP09) trestní stíhání, se objevil klíčový svědek. Expert generálního štábu na vojenskou a leteckou techniku Karel Daňhel. Ten ví, kdo tlačil a předělával dokumentaci k nákupu. Nyní chodí s ochrankou, protože bojí se profesní likvidace.

......z dnešních P.l.
anonym
2.7.2012 08:13
Re: Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
Ochranka ho chrání před profesní likvidací? Snad fyzickou ne?
98765
2.7.2012 07:32
Kdo vydělá?
Očividně "studie na objednávku" a zaplatí to daňoví poplatníci!
Počtář
2.7.2012 07:27
Když ptáčka lapají....
Představa, že těžba nafty či břidlicového plynu naftu a plyn zlevní není pravdivá ! V rozvinutých evropských státech platí přísné ekologické předpisy, které si vyžádají ohromné vícenáklady, je zde drahá pracovní síla, zásoby těžaři úmyslně nadhodnocují a navíc těžba vyžaduje ohromná kvanta vody. Hluku a devastaci přírody i životního prostředí se při těžbě stejně nedá zabránit. Získá především Čína, která má bleskový nárůst spotřeby , investuje do ropných polí v Africe a má zájem o Íránskou naftu.
PETR
2.7.2012 07:15
Tenhle článek smrdí
Pokud je těžba ropných písků tak úžasná, proč se netěží už dávno?
Celé to působí jako text barevného letáčku pro potenciální investory
anonym
2.7.2012 07:22
Re: Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
Jednak už se těží, proto ekoteroristé s Obamou blokují tu velkou rouru z Kanady. A jednak je zahájení těžby velká insvestice, takže se vždycky čeká až ropa vyleze, aby to investoři zaplatili.
Jüdischer Ordnungsdienst
2.7.2012 04:38
Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
Zároveň vinou špatné státní politiky během několika desítek let došlo k mnoha excesům z obou stran.
gggggg
2.7.2012 04:33
Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
V těchto okamžicích si pokaždé vzpomenu na jeden kočovný kmen ve střední Africe. Ten je většinou obyvatelstva považovaný za méněcenný.
?
2.7.2012 04:16
Nová ropná revoluce. Západ bude v těžbě opět soběstačný, tvrdí studie
My, členové skupiny arabských občanů Izraele, znepokojeni zhoršujícímí se vztahy mezi Židy a Araby v naší zemi a věřící v možnost ozdravení ovzduší, chceme pochopit city a bolesti druhé strany. Chceme poznat utrpení Židů a vyjádřit solidaritu se Židy". Takt zdůvodnila skupina izraelských Arabů své rozhodnutí přijmout návrh pátera Emila Šofaniho z Nazaretu a zúčastnit se společné židovsko-arabské výpravy do Osvětimi. Návštěva společné delegace se uskuteční v květnu. K delegaci z Izraele se připojí také zástupci moslimské a židovské komunity ve Francii a snad i z jiných zemí. Bude to první delegace svého druhu.
38 - 74 / 223
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama