reklama
reklama
12. 6. 2012 | poslední aktualizace: 14. 6. 2012  11:36
Test: Co dokáže kapesní projektor

Projektor 3M MP410: Nejlepší přítel cestujícího manažera na filmy moc není

Podívejte se s námi, co dokáže kapesní projektor, když ho výrobce udělá správně a soustředí se jen na to důležité. Malý projektor s výkonem mnohem větších zařízení nenahradí domácí kino, je to pracovní nástroj.
Čtěte více o: HN Tech testy | video | prezentace
Projektor 3M MP410
Projektor 3M MP410
foto: 3M

Kapesní projektory se díky výkonným LED zdrojům světla prosazují jako náhrada tradičních projektorů s velkými a drahými lampami. Malý projektor se snadno vejde do aktovky a pro obchodní zástupce je projektor lepší nástroj pro prezentace skupinám klientů než ukazování obrázků na displeji iPadu.

Nový projektor od 3M se sice vejde na dlaň, ale už není úplně kapesní - vejde se maximálně do kapsy zimního kabátu. O to větší má ale výkon. Světelnost 300 ANSI lumenů je přibližně o 50 procent více než v případě nedávno testovaného BenQ GP2. Ostatní parametry jsou standardní - rozlišení 1280 × 800 a až 250 cm úhlopříčka obrazu.

reklama

Malé projektory jsou pro člověka, který takovou věc nepotřebuje pro práci, hlavně zábava. Malá krabička, která dělá velké obrázky na stěně, zaujme každého. Pokud ale potřebujete, aby deset dalších lidí vidělo prezentaci v PowerPointu, budete to vnímat jinak. A oceníte to, že i bez zatažených žaluzií budou obrázky dobře vidět.

To je paradox marketingových materiálů 3M - projektor ukazují v zatemněné zasedačce, my jsme si přitom v rámci testu promítali fotografie i filmy na bílou stěnu v místnosti bez žaluzií hezky odpoledne. A to je asi všechno, co je o cestovním projektoru potřeba vědět.

Další dobré zprávy se týkají možností, jak prezentace do projektoru dostat. MP410 má integrovanou paměť sice pouze 1 GB, ale to stačí i na hodinovou prezentaci s vloženým FullHD videem. Pokud byste chtěli 32x tolik, můžete zasunout paměťovou kartu nebo USB klíčenku. Standardní zdroje obrazu pak zahrnují HDMI konektor a připojit jde i starší počítače díky adaptéru, který je součástí balení.

video: Projektor 3M MP410: Nejlepší přítel cestujícího manažera
3M projektor

Sám i z telefonu přes WiFi

K projektoru je možné připojit i mobilní telefon nebo tablet - přes HDMI adaptér nebo elegantněji s použitím dokoupeného WiFi adaptéru. Spojení s projektorem je snadné - projektor vytvoří vlastní WiiFi síť, do které se stačí připojit a spustit v mobilu aplikaci. Tímto způsobem je ale možné přehrát pouze prezentace a obrázky, neukážete třeba webové stránky nebo obraz z aplikací.

Výborná praktická použitelnost projektoru i v podmínkách vzdálených ideálu si zaslouží pochvalu, ale projektor má i nedostatky. Obvyklý problém se týká hluku chlazení - malé tělo + velký výkon znamená slyšitelný hluk. Pokud máte prezentaci se zvukem, nebude to problém. Nijak ohromující není ani schopnost vytvořit velký obraz na krátkou vzdálenost. BenQ GP2 to umí lépe.

Nejvíce kritiky si ale zaslouží rozhodnutí 3M nabízet dálkový ovladač jako příplatkovou výbavu. U WiFi adaptéru se to dá pochopit, i když to není pěkné, ale dálkový ovladač by prostě měl být součástí balení. Zvláště, když jde o úplně obyčejný membránový model. Chválit nelze ani integrovaný reproduktor - prezentaci ozvučí, na filmy to není. Když už ho ale máte, určitě zvládnete připojit i reprosoustavu a úhlopříčka 2,5m je pořád nejméně 2x tolik, co má vaše televize.

Celkově jde ale i přes cenu kolem patnácti tisíc korun o smysluplný produkt - pokud potřebujete na cestách prezentovat. Pokud ale chcete i projektor na doma, budete spokojenější s BenQ GP2 v kombinaci se žaluziemi.

3M MP410
LED miniprojektor
 

Rozlišení: 1280 x 800 bodů
Svítivost: 300 ANSI Lumenů
Úhlopříčka: až 2,5 m
Konektory: HDMI, USB, SD karta, VGA adaptér, WiFi (+1400 Kč)
Rozměry: 105 x 106 x 39 mm
Hmotnost: 375 g
Cena: 15 000 Kč 


Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
to je ale na hovno (굘)
búú ,búú,,búú,
Zobrazit diskusi
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama