reklama
reklama
20. 6. 2012 | poslední aktualizace: 20. 6. 2012  14:01

Posílení výroby rozvaděčů pro vysoké napětí

Otevření nově zrekonstruované výrobní haly společnosti ABB v brněnském závodě přineslo sto nových pracovních míst a navýšení objemu výroby o více než 30 procent.
red
red
Nová výrobní hala společnosti ABB
Nová výrobní hala společnosti ABB
foto: archiv

Společnost ABB otevřela výrobní halu pro výrobu rozváděčů vysokého napětí. Investice ve výši 180 milionů korun zahrnovala nejen rekonstrukci, ale také nový koncept uspořádání výrobních a skladovacích prostor, doplnění výrobních a skladovacích technologií.

Současná rozloha výroby rozváděčů tak dosáhla téměř 17 000 m² a byla zvýšena o 5000 m².

reklama

V Evropě jsou pouze dvě místa, kde ABB vyrábí vzduchem izolované rozvaděče pro vysoké napětí, a to právě závod Brně a závod v Dalmine v Itálii. Investice je významná nejen pro brněnský závod, ale také pro celý energetický průmysl v České republice. Kromě zvýšení zaměstnanosti vedla k dalšímu nárůstu exportu z brněnského závodu a k posílení aktivit v oblasti vývoje a výzkumu.

„Tato investice nám umožňuje posílit vedoucí postavení na trhu výrobků pro přenos a distribuci elektrické energie, ale také nové možnosti a zvýšení intenzity výzkumných a vývojových činností v této oblasti,“ uvedl Jiří Potěšil, ředitel divize ABB Výrobky pro energetiku a dodal: „Jednalo se nejen o rozšíření výrobní linky, ale i výraznou automatizaci výroby komponentů.“

Výrobní závod ABB v Brně vyrábí primární vzduchem izolované rozváděče pro vysoké napětí řady UniGear pro většinu evropských trhů a pro vybrané trhy na Blízkém východě a v Severní Americe. Investice přinesla zcela nové rozložení výroby, umožňující ABB zvýšit produktivitu, a tím i konkurenceschopnost rozváděčů UniGear. Očekávaný nárůst obratu o jednu miliardu Kč ročně je realizován především v exportu.

Autoři: red
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama