reklama
reklama
4. 7. 2012 | poslední aktualizace: 13. 11. 2012  11:53
Česko je velmocí IT bezpečnosti

Česko potvrzuje pověst velmoci v IT bezpečnosti. Brněnská firma bude spolupracovat s CISCO

Brněnská firma AdvaICT vyvinula síťovou ochranu, která zaujala francouzskou divizi světové firmy CISCO. Společnost se tak řadí po bok úspěšných antivirových firem, jako je AVAST nebo AVG, a zvyšuje prestiž Česka v oblasti počítačové bezpečnosti.
Jan Strouhal
Jan Strouhal
editor
Česko potvrzuje pozici antivirové velmoci. Ilustrační foto
Česko potvrzuje pozici antivirové velmoci. Ilustrační foto
foto: Thinkstock.com

Česko i nadále potvrzuje svou pozici velmoci v oblasti počítačové bezpečnosti. Posledním příkladem je certifikace české firmy AdvaICT v kategorii CISCO Registered Developer.

Mladá brněnská firma nabízí řešení, které monitoruje počítačové sítě a na základě tzv. behaviorální analýzy (viz info box) hlídá jejich bezpečnost. Toto řešení navíc doplňuje systémy společnosti CISCO.

reklama

Behaviorální analýza

Behaviorální analýza počítačové sítě (Network Behavior Analysis – NBA) jsou v současné době jedny z nejmodernějších a nejefektivnějších metodik pro odhalování provozních a bezpečnostních problémů v počítačových sítích všech velikostí.

Systémy založené na těchto technologiích pracují na principu detekce anomálií a nežádoucího chování v datové síti, která je založena na permanentním vyhodnocování statistik o provozu na síti – k této analýze jsou využívány tzv. datové toky.

Klíčová spolupráce

"Inženýři CISCO posoudili naše řešení a doporučili nás pro další technickou i obchodní spolupráci," řekl pro IHNED.cz Zdeněk Vrbka z AdvaICT.

Doporučení už firmě přineslo plody. V současné době rozvíjí spolupráci s obchodními partnery společnosti CISCO, kteří tak budou moci nabídnout společné řešení CISCO a AdvaICT koncovým zákazníkům.

"Naše vzájemná spolupráce posiluje renomé českých specialistů na IT bezpečnost a je zároveň skvělou vizitkou pro AdvaICT,  která se v oblasti bezpečnostních řešení dokázala prosadit novými nápady,“ řekl Martin Kaftan, ředitel partnerské organizace ve společnosti CISCO.

Firma AdvaICT má v současnosti 16 zaměstnanců. Tržby by se měly v letošním roce pohybovat na úrovni 30 milionů korun, 70 % obratu by přitom firma ráda realizovala prostřednictvím partnerské sítě.

CISCO, světový lídr v oblasti síťových řešení, má 63 tisíc zaměstnanců po celém světě.

"Takto významná společnost se o mladou českou firmu nezajímá každým dnem," říká Vrbka a doplňuje: "Z tohoto pohledu je pro nás spolupráce s CISCO naprosto klíčová, protože pozitivní zpětná vazba od CISCO na naše řešení nám pomáhá při jednání se strategickými obchodními partnery v ČR i v zahraničí."


HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE


Česko bezpečnostní velmocí

Poslední události tedy jen potvrzují to, že v Česku vznikají bezpečnostní programy na světové úrovni.

Podle poslední zprávy o trhu s antiviry společnosti OPSWAT, vydané před zhruba třemi týdny, je téměř 40 procent počítačů na světě chráněno antiviry z bývalého Československa.

AdvaICT se tak pomalu zařazuje mezi úspěšné české výrobce antivirového softwaru AVAST nebo AVG.

Autoři: Jan Strouhal
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Česko potvrzuje pověst velmoci v IT bezpečnosti. Brněnská firma bude chránit sítě CISCO (Jüdischer Ordnungsdienst)
V jednu chvíli jsem měl na své poměry relativně dost času a takováhle...
:-) :-) :-) *** BRNO RULEZ!!! *** (-: (-: (-: (anonym)
Praho, jdi se zahrabat!
Rekl moravsky buran, (anonym)
a zacal hledat na jobsech jak se nacpat do Prahy. Uz sem prosim...
Re: Česko potvrzuje pověst velmoci v IT bezpečnosti. Brněnská firma bude chránit sítě CISCO (anonym)
proč bych měl hledat job v praze? mám výbornou práci. to víte,...
Co je BRNO? (anonym)
Nějakej asijskej obchod?
Zobrazit diskusi
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama