reklama
reklama
20. 6. 2012 | poslední aktualizace: 20. 6. 2012  20:29
Současné mobily nedostanou update na WP8

Microsoft představil nový Windows Phone 8. Ale současné majitele naštval, aktualizace nebude

Microsoft oficiálně oznámil, že na podzim vyjde nový operační systém Windows Phone 8. Současní majitelé současných zařízení (včetně Lumií 800 i 900) se však aktualizace na WP8 nedočkají. Na těchto přístrojích ani nebudou fungovat aplikace pro nový systém.
Milan Mikulka
Milan Mikulka
redaktor
Čtěte více o: Microsoft | Windows | Nokia
Smartphone Nokia Lumia 800 se systémem Windows Phone
Smartphone Nokia Lumia 800 se systémem Windows Phone
foto: Reuters

Microsoft ve středu oficiálně oznámil nový operační systém na mobily Windows Phone 8. Mobily s ním by se měly začít prodávat na podzim tohoto roku.

Současné majitele mobilů s Windows Phone však nepotěší, že jejich přístroje aktualizaci na WP8 nedostanou. Bude pouze WP7.8, která přinese integrovaný Skype, více dlaždic na úvodní obrazovce a několik novinek, které bude mít i W8.

Navíc nové aplikace pro WP8 však na současných přístrojích fungovat nebudou. Naopak současné aplikace na novém sytému poběží.

reklama

 

Microsoft uznal chybu. Bude podporovat micro SD karty

Velkou změnou bude, že nové přístroje s Windows budou podporovat paměťové micro SD karty. Dosud, podobně jako Apple, toto Microsoft odmítal, za což sklízel velkou kritiku. Mobil tak byl omezen například 16 GB paměti. Další prosto je sice na cloudovém úložišti SkyDrive, ale kvůli ceně za mobilní internet a velikost FUP je toto úložiště pro hudbu či filmy v praxi nevyužitelné.

Microsoft prohloubí svou spolupráci s Nokií - na všech přístrojích s WP8 budou mapy Nokie, bývalého NAVTEQu, včetně offline navigace. Nově bude možné dlaždici navigace roztáhnout na úvodní obrazovce na celou šířku a tím mít aplikaci puštěnou, aniž by uživatel musel opustit úvodní obrazovku a měl tedy přehled o nových zprávách, e-mailech či zprávách na Facebooku.

Microsoft míří na byznys

Microsoft zůstal u toho, co přineslo dobré hodnocení současným Windows Phone 7 - dlaždice (live tiles) na úvodní obrazovce. Nově by však neměly být jen ve dvou řadách, jak je tomu nyní, ale i ve čtyřech. Znamená to méně scrollování.

Windows Phone se má víc než iPhony zaměřit na byznysovou sféru a je očividná snaha vytlačit BlackBerry. Nebude chybět ani podpora NFC, které slouží k placení v obchodech nebo ke sdílení dat mezi telefonem a tabletem s Windows 8.

Autoři: Milan Mikulka
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Microsoft představil nový Windows Phone 8. Ale současné majitele naštval, aktualizace nebude (F)
Kecy, kecy a zase jen kecy. Mám 900 a to se mám zastřelit, když...
WP7.8 (fj08)
Proč by jako nové aplikace neměly fungovat? To jako že by je MS...
Re: Microsoft představil nový Windows Phone 8. Ale současné majitele naštval, aktualizace nebude (anonym)
na w8 metro nepojede ani xna.
Re: Microsoft představil nový Windows Phone 8. Ale současné majitele naštval, aktualizace nebude (anonym)
programy pro wp8 pojedou i na tabletech s ARM
Klasicky se (Josef)
tady zase vytvari pocit, ze kdyz nemas nejnovejsi OS s nejnovejsimi...
Zobrazit diskusi
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama