reklama
reklama
21. 6. 2012 | poslední aktualizace: 21. 6. 2012  22:03
Škoda připravuje nové automuzeum

Škoda vylepšuje své muzeum. Vystaví 45 unikátních vozů, historická kola i motocykly

Jak se starý, ve stodole zapomenutý automobil pod rukama restaurátorů změní v klenot a které vozy jsou historickými unikáty, zjistí návštěvníci muzea automobilky Škoda Auto. Expozice, kterou si loni prohlédlo 100 tisíc lidí, bude mít novou podobu.
mrk
Čtěte více o: Škoda Auto | muzeum
Škoda, staré prototypy
Škoda, staré prototypy
foto: HN - Tomáš Málek

V jedné z nejstarších továrních budov firmy Škoda Auto v Mladé Boleslavi vzniká unikátní expozice, která návštěvníkům přiblíží historii značky Škoda i proces výroby automobilů.

Nová podoba Muzea Škoda, které za posledních 15 let navštívilo 1,5 milionu lidí, by měla být hotová do konce letošního roku.

"Minulost společnosti Škoda, bohatá na tradice, bude v novém muzeu nejen obsáhle prezentována, ale bude ji také poprvé možné emocionálně prožít," řekla vedoucí muzea Margit Adamová Černá.

reklama

Na výstavní ploše o rozloze 1 800 metrů čtverečních má být podle plánů firmy k vidění 45 automobilů, jízdní kola, motocykly a další exponáty připomínající historii podniku. Součástí expozice bude i multifunkční sál s plochou 930 metrů čtverečních.

Jak pracují restaurátoři

Návštěvníci si budou moci vybrat ze tří tematických okruhů.

V sekci Tradice si prohlédnou automobilové unikáty z různých dob, v sekci Evoluce se seznámí s historií značky a nahlédnou do její budoucnosti. Třetí okruh je věnován výrobě automobilů a restaurátorským pracím. Na čtyřech zvedacích plošinách lidé uvidí auta v různých stádiích oprav - od "nálezu ze stodoly" až po "klenot".

Pracovníci muzea budou do expozice pravidelně přidávat další restaurované vozy z depozitáře společnosti.

První prezentaci své produkce uspořádal největší český výrobce automobilů v roce 1965. Vlastní autosalon firmy Škoda vznikl v roce 1974. Historie muzea na třídě Václava Klementa se datuje od roku 1995.

Muzeum, které vzniklo pod záštitou Volswagenu, zahrnovalo vedle výstavní plochy i archiv a restaurátorskou dílnu s depozitářem, později také konferenční sál.

Jen loni navštívilo muzeum 100 tisíc lidí. "Stále častěji k nám přicházejí také novináři ze zemí nově rostoucích trhů Indie a Číny," uvedl mluvčí automobilky Evžen Krauskopf.

video: Šéfka restaurátorů Škoda Auto ukázala svůj nejmilejší vůz a další skryté poklady
Škoda
Autoři: mrk, ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Skodovka je buona (Ugo Masimo)
Dobre to auto je sam vlastnim v Italii i jednoho Favorita z roku...
Katastrofa (Libor)
Neměl jsem nikdy valné mínění o této instituci vzhledem ke stavu...
Krok zpět (Dvořák)
Navštívil jsem muzeum a jsem velice zklamán. Na první pohled je...
Tradice a kontinuita znacky (fanda)
Sympaticke je ze Skoda Auto pozvala na otevreni muzea Charlotte...
Zobrazit diskusi
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama