reklama
reklama
25. 6. 2012 | poslední aktualizace: 26. 6. 2012  07:58

Skupina produktů Acvatix byla rozšířena o termické pohony

Společnost Siemens doplnila nabídku produktů skupiny Acvatix pro prostorovou a zónovou regulaci teploty v budovách o termické pohony. Nové přístroje se vyznačují mimořádnou variabilitou a výkonností.
red
red
Acvatix termické pohony
Acvatix termické pohony
foto: archiv

Nové termické pohony s typovým označením STA.. a STP.. jsou díky své kompaktní konstrukci vhodné pro použití ve stísněných prostorách, jako například v rozdělovačích tepla v soustavách podlahového vytápění. Lze je namontovat v jakékoliv poloze, dokonce i tzv. hlavou dolů, přičemž je vždy zachován stupeň krytí IP54 (ochrana proti prachu a stříkající vodě).

Přístroje jsou kompatibilní se všemi stávajícím regulačními ventily značky Siemens a při použití adaptérů také s ventily jiných značek. Díky tomu jsou široce použitelné i při opravách a modernizaci starších vytápěcích soustav.

reklama

 

Pokročilá koncepce pohonu s přesným přizpůsobením jeho rozměrů zaručuje dokonalé spojení přístroje s ovládaným ventilem. Nové pohony díky tomu například nemají žádný zdvih naprázdno. Ten se vyskytuje tehdy, když pohon svými rozměry neodpovídá dostatečně přesně ventilu a mezi pohonem a dříkem ventilu existuje mezera. Důsledkem zdvihu naprázdno jsou nepřesné řízení (oscilace), plýtvání energií a znatelné zhoršení tepelné pohody.

Pohony STA.. a STP.. jsou nabízeny v pouzdru bílé barvy a se zabudovaným kabelem i v modulární verzi, kdy má zákazník na výběr černé nebo bílé provedení pohonů a kabelů a rozmanité kabely v délkách od 1 do 15 m. K dispozici je například široká nabídka bezhalogenových kabelů, předepsaných pro převážnou většinu veřejných budov, nebo kabely s pomocným spínačem pro případy, kdy je požadován zpětnovazební signál. K usnadnění a zrychlení montáže pohonů se veškeré kabely dodávají s již nainstalovanými konektory.

Další informace na http://www.siemens.com/acvatix.

 

Acvatix termick pohony 01 300dpi
Autoři: red
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama