reklama
reklama
27. 6. 2012 | poslední aktualizace: 27. 6. 2012  09:46
Mini chystá stylovou dodávku

Mini chystá stylovou dodávku pro podnikatele. Retroauto uveze půl tuny nákladu

Britská stylová značka Mini chystá nový model. Na silnice brzy vyjde verze Clubvan, která je určena pro podnikatele. Umožní převést menší množství nákladu po městě a je připravena na sebe upoutat pozornost.
Jan Markovič
Jan Markovič
Redaktor
Čtěte více o: dodávka
Mini Clubvan
Mini Clubvan
foto: Mini

Značka Mini spadající pod křídla bavorského BMW nejprve představila koncept stylové dodávky Clubvan. Nyní na řadu přichází její sériová verze. Vůz jako základ využívá model Clubman.

Do nákladového prostoru bude tedy snadný přístup pomocí zadních křídlových dveří. Navíc jsou k dispozici i protisměrně otevírané dveře na straně spolujezdce. Auto je určeno pro dva cestující a náklad.

reklama

Do zavazadlového prostoru odděleného mřížkou se vejde celkem 860 litrů zboží, které může vážit až půl tuny. V kufru je navíc k dispozici i několik zásuvek na 12 voltů.

Mini tvrdí, že nabízí první prémiovou dodávku na trhu. To podtrhuje i fakt, že v zavazadlovém prostoru není nevzhledný plast, ale látka. Auto se tak bude hodit hlavně k převážení drobného zboží, které nešpiní.

Mini Clubvan bude k dostání s několika motory. Benzinové verze nabídnou rozpětí výkonu mezi 98 až 122 k, naftová varianta pak bude mít výkon 112 koní. Řadit bude buď manuální, nebo automatická šestistupňová převodovka.

 

Autoři: Jan Markovič
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama