reklama
reklama
2. 7. 2012 | poslední aktualizace: 2. 7. 2012  08:25
Apple uznal, že Číňani měli iPad dřív

Apple uznal, že Číňani měli název iPad dřív. Spor urovnal 60 miliony dolarů

Společnost Proview Technology si v Číně zaregistrovala značku iPad už v roce 2000. Apple však trval na tom, že v roce 2009 koupil celosvětová práva na tento název. Apple se s čínskou firmou dohodl na vyrovnání, aby si nekomplikoval prodeje v Číně.
ČTK
ČTK
Agentura
Čtěte více o: informační technologie | IT | Apple | iPad | Čína
Jsou papírové deníky přežitkem?
Jsou papírové deníky přežitkem?
foto: HN - Jan Schejbal

Americká firma Apple se dohodla, že zaplatí čínské společnosti Proview Technology 60 milionů dolarů (1,2 miliardy Kč) za ukončení sporu kolem vlastnictví značky iPad. Informoval o tom čínský soud.

Apple vyrábí pod značkou iPad populární počítačové tablety. Dohoda o urovnání sporu podle agentury AP odstraňuje potenciální překážku pro prodej těchto tabletů v Číně.

reklama

Společnost Proview Technology podle serveru BBC tvrdila, že vlastní práva na značku iPad pro čínský trh poté, co si je v roce 2000 zaregistrovala. Apple však trval na tom, že v roce 2009 koupil celosvětová práva na tento název.

"Tento spor kolem iPadu skončil," uvedl čínský soud. "Apple převedl 60 milionů dolarů na účet soudu, jak bylo požadováno," dodal.

Společnost Proview předpokládala, že jí spor přinese větší částku. Byla však tlačena k uzavření dohody, protože potřebovala splatit své dluhy. Podle jednoho z právníků firma doufala, že získá až 400 milionů dolarů.

Autoři: ČTK, mil
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Hlupáci čínané, takhle levně to (anonym)
tomu židovskému ksindlu prodat.
Apple je, iba predražená Čína (anonym)
:-D
Udělali hloupost (anonym)
Já bych ten patentovaný název nabídl k odkoupení firmě Samsung....
asi ne (x)
hm to je mozna zajimava myslenka ale zkus se zamyslet... vyrabis...
Re: Apple uznal, že Číňani měli název iPad dřív. Spor urovnal 60 miliony dolarů (anonym)
Oni ho vyrábět a prodávat nemusí. Jim bohatě stačí když ho přes...
Zobrazit diskusi
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama