reklama
reklama
2. 7. 2012 | poslední aktualizace: 2. 7. 2012  13:33
Mercedes představil odvážné kombi

Sportovní a praktické zároveň? Mercedes-Benz představil kombi CLS Shooting Brake

Stuttgartská automobilka se rozhodla k odvážnému kroku. Stylový model CLS spadající do nevelké kategorie sedan-kupé obohatila o novou verzi. Ta je překvapivě praktická. Jde totiž o kombi schopné pojmout až 1550 litrů nákladu.
Jan Markovič
Jan Markovič
Redaktor
Čtěte více o: Mercedes-Benz
Mercedes-Benz CLS Shooting Brake
Mercedes-Benz CLS Shooting Brake
foto: Mercedes-Benz

Mercedes v roce 2004 vypustil na silnice model CLS aby spojil prostor pro čtyři cestující jako v sedanu se stylovým vzhledem sportovního vozu karosérie kupé. Vznikla nová kategorie sedan-kupé, kterou nyní automobilka okořenila o další model.

CLS Shooting Brake má být sportovně pojaté kombi s ambicemi k zábavné jízdě, které je ale na druhou stranu schopné pomoci se stěhováním větších nákladů. S CLS sdílí přední část karosérie, záď se ale výrazně protáhla vzad, aby skončila pátými výklopnými dveřmi.

reklama

Za nimi se skrývá nákladní prostor, který může zdobit luxusní materiál. Například dřevěný dekor připomíná spíše palubu miliardářovy jachty než obyčejný zavazadelník. Samozřejmostí bude elektrické vyklápění dveří.

Vůz dlouhý 4956 mm a široký 1881 mm zvládne v základním uspořádání pojmout 590 litrů zavazadel. V případě sklopení zadních sedadel se do vozu vejde až 1550 litrů nákladu. Vůz je celkově o 80 kg těžší než základní verze.

Majitelé modelu CLS Shooting Brake nepřijdou o nabídku výkonných motorů, které jsou k dispozici v základním CLS. Benzin spaluje verze CLS 350 s šestiválcem o výkonu 306 koní, nebo silnější osmiválcová varianta s výkonem 408 koní.

Pro zastánce nafty je připraven čtyřválec CLS 250 CDI (204 k) , nebo silnější šestiválec CLS 350 CDI (265 k). Výhodou dieselů by měly být nízké emise a spotřeba, která se u slabšího motoru pohybuje v průměru na hodnotě 5,3 litru nafty na 100 km.

 

Autoři: Jan Markovič
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
jezdilo to po praze (sudetský čech)
potkal jsem to v černé barvě a s kamuflovaným zadkem 23. června...
Jezdit fofrem (anonym)
je infantilní zábava. Pokud přitom převážím i náklad, začíná to...
Re: Sportovní a praktické zároveň? Mercedes-Benz představil kombi CLS Shooting Brake (anonym)
Náklad převáží jen socky.
Majitelé mercedesu obvykle nejsou socky (jiný anonym)
a navíc mívají hodně bagáže. Proto těch 1500 litrů.
Sportovní a praktické zároveň? Mercedes-Benz představil kombi CLS Shooting Brake (Martin)
Mám současné CLS a je to příjemný vůz. Kombík se mi líbí o poznání...
Zobrazit diskusi
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama