reklama
reklama
12. 7. 2012 | poslední aktualizace: 12. 7. 2012  17:21
Nexus 7 míří do Česka za 6390 korun

Nexus 7 přijde do Česka v září, verze s 16 GB paměti má stát 6390 korun

Láká vás tablet přímo od Googlu s novou verzí Androidu? K dostání bude i bez výletu do Velké Británie nebo USA. Dobrou zprávou je i cena - odpovídá hrubému přepočtu ceny v dolarech.
Čtěte více o: tablet | Android | ASUS
Tablet Nexus 7 se systémem Android 4.1 (Jelly Bean)
Tablet Nexus 7 se systémem Android 4.1 (Jelly Bean)
foto: archiv HN

Nexus 7 už se objevil v prvním českém online obchodu. Do nabídky ho s informací „očekáváme v září“ zařadil značkový obchod Asusu, který provozuje společnost Mobility, s.r.o. V nabídce obchodu je pouze model s větší kapacitou paměti pro uživatelská data. Asus tak kopíruje situacive světě, kde základní model za 199 dolarů prodává výhradně Google prostřednictvím obchodu Google Play.

Krátce po zveřejnění nabídky se ale obchod stal nedostupným, ale byla to jen technická závada, nabídka je nyní už opět online.  "Nabídka platí, ale přesný termín zahájení prodeje ještě nemáme. Asus nám zatím potvrdil pouze dostupnost pro ČR na září," uvedla pro IHNED.cz zástupkyně obchodního oddělení společnosti Mobility.

reklama

Cena „250 dolarového“ modelu byla 6 390 Kč. To je jen o 150 korun více než hrubý přepočet kurzu navýšený o DPH. S touto cenou je 7“ tablet vyráběný společností Asustek přibližně o polovinu levnější než nový iPad se stejnou kapacitou paměti pro uživatelská data a asi o 1400 korun dražší než základní model s 8 GB paměti v hrubém přepočtu s DPH.

Nexus 7 díky kombinaci kvalitního displeje, výkonného procesoru a kvalitního dílenského zpracování sklízí pochvalné recenze (včetně té naší) a analytici odhadují, že se z Nexu 7 stane druhý nejprodávanější tablet tohoto roku po iPadu.

Podle analytiků Google s Asusem neprodělávají ani na prodeji levnějšího modelu, na prodeji Nexu 7 s 16 GB paměti pak mohou vydělat 30 až 50 dolarů na kus. Podle společnosti IHS iSuppli totiž stojí samotné součástky na Nexus 151,75 USD za verzi s 8 GB paměti, dvojnásobná kapacita navýší cenu materiálu o 7,5 USD. Celkové náklady ale rostou ještě o logistiku, balení a také náklady na marketing a vývoj.

Marketingové náklady nebudou zanedbatelné. Ke každému tabletu Google nabízí 25 dolarů kreditu pro nákup v obchodu Play, celovečerní film, knihu a několik časopisů.

Levné nebylo ani natočení propagačního „rozbalovacího“ videa, ve kterém si zahrála jedna z největších hvězd v USA populárního bojového sportu MMA Georges St-Pierre, mistr světa organizace UFC ve váhové kategorii do 77 kilo.

externí video: Dr Paul unboxes the Nexus 7
Dr_Paul_unboxes_the_Nexus_7
Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
USB redukce (Honza)
Zdravím, uvažuju nad koupi tohoto tabletu ale chybějicí USB je...
Re: Nexus 7 přijde do Česka v září, verze s 16 GB paměti má stát 6390 korun (Otakar Schön)
zkoušel jsem zatím myš aklávesnici, to funguje, USB disk/flashku...
Re: Nexus 7 přijde do Česka v září, verze s 16 GB paměti má stát 6390 korun (Honza)
Díky za reakci, tak ten flash disk zamrzí.. na druhou stranu při...
aplikace vzdáleného přístupu ke smartphone (Karel Fiedler)
docela by se mi líbila svižná aplikace vzdáleného wi-fi přístupu...
Můj nový tablet (Michal)
Pro mně jednoznačná koupě. Vlastním iPad 1, ale nejsem spokojený...
Zobrazit diskusi
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama