reklama
reklama
27. 7. 2012 | poslední aktualizace: 31. 7. 2012  13:18
Jak a kde sledovat olympiádu online

Sledujte olympiádu i bez televize, čekají na vás tisíce hodin přímých přenosů bez placení

Dvanáct živých přenosů najednou, vybrané sporty s HD obrazem a k tomu podobně široká nabídka České televize. Na internetu se můžete stát režisérem vlastní olympiády a sledovat i vysílání BBC.
Olympiáda je hlavním tématem na celém internetu
Olympiáda je hlavním tématem na celém internetu
foto: Google

Olympijské hry jsou největší sportovní ale také největší televizní akcí tohoto roku. Z Velké Británie bude do celého světa směřovat několik tisíc hodin živých přenosů. A v podstatě všechny budete moci sledovat na internetu. Počítat ale musíte s tím, že servery budou často přetížené a kvalita videa tím může trpět.

EBU, Evropská unie vysílatelů, na svém webu nabízí přístup ke všem dvanácti hlavním kanálům, které distribuují obsah jednotlivým televizním stanicím. Česká televize jako člen EBU z těchto pokladů těží maximum a letos překvapivě nabízí u sportovních přenosů na internetu i rozlišení 720p.

reklama

Pro české diváky je základním místem pro sledování olympiády mino dosah televizní obrazovky stránka olympijského speciálu ČT.  Veřejnoprávní televize na svém webu nabízí dva základní „televizní kanály“ ČT2 a ČT4, které doplňuje dalších 8 kanálů s online přenosy.

Česká televize na webu nabídne také přehled nejlepších videoklipů a videorozhovory s českými olympioniky. Hlavní vysílání kanálů ČT2 a ČT4 na internetu bude mít český komentář, stejně tak i část vysílání na dalších kanálech. "Budeme se snažit nabídnout co nejvíce přenosů s českým komentářem. Které konkrétní přenosy dostanou komentář, určí den předem Robert Záruba podle aktuálního vývoje," uvedla pro IHNED.cz tisková mluvčí ČT Michaela Fričová. 

Všechny evropské televize na jednom webu

Druhým oficiálním zdrojem videa z olympiády je web Eurovisionsports.tv provozovaný EBU, kde najdete dvanáct SD kanálů s přímými přenosy + nonstop zpravodajský kanál a navíc možnost sledovat HD verzi přenosů vybraných sportovních událostí.

Snímek z HD streamu EBU

Další specialitou Eurovisionsports.tv je možnost sledovat vysílání členských televizních stanic. pokud chcete porovnat programovou skladbu a kvalitu komentářů ČR a BBC například, můžete (tlačítko EBU members live).

Třetí legální možnost, jak sledovat přímé přenosy z Londýna na webu, nabízí Eurosport prostřednictvím svého placeného přehrávače. Měsíční předplatné stojí asi 130 korun a poslouchat můžete český komentář.

Záznamy a exkluzivní videoklipy z Londýna, ze zákulisí olympiády, nabídne také oficiální olympijský kanál na Youtube.

Nejen video

Další možnosti, jak sledovat dění v Londýně jsou téměř neomezené. IHNED.cz nabízí vlastní olympijský speciál – to je povinnost, kterou vůči čtenářům cítí všechny zpravodajské servery.

Zajímavé místo pro sledování olympiády nabízí také agentura Reuters, která má k dispozici armádu fotografů a robotických fotoaparátů. S fotografiemi od Reuters se nepochybně setkáte i na IHNEDu.

Základním zdrojem je potom oficiální web londýnské olympiády v angličtině nebo francouzštině. I v češtině pak nabízí aktuální informace z Londýna olympijský projekt Google. Firma přidala i nové fráze do vyhledávání. Dotaz „londýn 2012 počet medailí“ ukáže tabulku medailových úspěchů, program aktivit vyvoláte zadáním „program Londýn 2012“ do vyhledávacího políčka na google.cz 

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
pochvala (MarinC)
Ac nemam ve zvyku chvalit jakekoliv televizni vysilani v CR, velka...
nechápu proč si lidi kupujou 1080 telvize (澳亚)
když do nás smažej maximálně 720 a když ne tak ještě něco horšího....
Offtopic (kule)
Pane Schön, měl bych jeden offtopic dotaz: Plánuje ihned.cz zavést...
REGISTRACE NE (Viktor)
Jsem proti registracím. Na diskuze ihned.cz chodím právě proto,...
Sledujte olympiádu i bez televize, čekají na vás tisíce hodin přímých přenosů bez placení (Milan)
Měly by se ty společnosti přiučit něco o streamování od běžných...
Zobrazit diskusi
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama