reklama
reklama
8. 8. 2012 | poslední aktualizace: 8. 8. 2012  11:51

Řešení pro energeticky úsporné bydlení

Společnost Siemens se zúčastní 23. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu For Arch, který se v Pražském veletržním areálu Letňany uskuteční 18. až 22. září 2012.
Bezdrátový systém automatizace domácnosti s názvem Synco living je určen především pro rodinné domky a byty
Bezdrátový systém automatizace domácnosti s názvem Synco living je určen především pro rodinné domky a byty
foto: Archiv Siemens

Synco living - systém automatizace domácnosti


Bezdrátový systém automatizace domácnosti s názvem Synco living je určen především pro rodinné domky a byty, kde slouží k nezávislému řízení teploty v jednotlivých místnostech. Lze jím ovládat jak servopohony na radiátorech, tak jednotlivé smyčky podlahového vytápění. Kromě regulace vytápění, chlazení a přípravy teplé vody umožňuje Synco living ovládat centrální ventilační jednotku, klimatizační, tzv. „split“ jednotky a navíc řídit osvětlení, rolety a žaluzie. Synco living navíc umí odečítat spotřebu tepla, chladu, vody, plynu a elektrické energie. Pokud je systém připojen na internet, může naměřené údaje automaticky odesílat k rozúčtování a fakturaci.

reklama

Jednotlivé části systému Synco living komunikují bezdrátově. Aplikaci Synco living je proto možné přizpůsobit okamžitým potřebám a finančním možnostem uživatelů. Díky rádiové komunikaci KNX RF vyniká Synco living jednoduchostí instalace, snadným uvedením do provozu a intuitivní obsluhou. Na veletrhu bude k vidění také funkční ukázka ovládání rekuperační ventilační jednotky pomocí systému Synco living.

Prostorové regulátory a produktová řada Acvatix


Na stánku bude představena také nabídka prostorových regulátorů pro řízení fan-coilových jednotek nebo chladicích stropů, kotlů, tepelných čerpadel nebo jednotlivých radiátorů. Sortiment obsahuje regulátory prostorové teploty pro každou aplikaci. Časový program umožňuje každou místnost vytápět nebo chladit v předem nastavený čas na přednastavené teploty. Toto řešení snižuje spotřebu energií v místnostech, které nejsou aktuálně používány. Všechny regulátory se snadno instalují a nastavují. Uživatelům tak poskytují komfortní prostředí a současně snižují spotřebu energií, resp. náklady a redukují emise CO2. V expozici Siemens budou vystaveny rovněž nové regulační ventily a pohony řady Acvatix.

Sběrnice KNX pro technologie budov


V české premiéře se návštěvníci mohou seznámit také s novým KNX regulátorem s typovým označením Contouch UP 204, jenž je určen pro ovládání více funkcí z jednoho místa. Regulátor je vybaven barevným dotykovým displejem o velikosti 2,8" a otočným kolečkem pro snadné nastavování požadovaných hodnot. Contouch není jen běžným regulátorem, ale umožňuje ovládat další funkce, které jsou v místnostech požadovány. Stává se tak centrální pokojovou jednotkou, ze které lze například měnit intenzitu osvětlení, stahovat rolety, měnit natočení lamel žaluzií, otevírat okna či vyvolávat světelné scény. Ve spojení s detektorem pohybu UP 258/E21 lze snadno řídit vytápění, ventilaci, klimatizaci a nezávisle regulovat osvětlení přesně podle požadavku uživatelů. Díky řízení HVAC a osvětlení reagujícím na přítomnost osob je možné dosáhnout úspor v řádech až několika desítek procent.
-jik-

Synco living 01 300dpi Contouch regul tor 300dpi
Autoři: Jiří Kučera
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama