reklama
reklama
17. 8. 2012 | poslední aktualizace: 17. 8. 2012  11:07
Informační technologie

Y Soft bude tisknout dokumenty pro Boeing. Pomůže mu to v expanzi do USA

ČTK
ČTK
Agentura

Brněnská společnost Y Soft bude pracovat pro Boeing. Firmě dodá svoje tiskové řešení, které bude na 5000 tiskárnách a kopírkách společnosti. Y Soft zakázku získal díky spolupráci se společností Xerox, jejímž bude subdodavatelem, uvedl šéf Y Softu Václav Muchna. Podle něj jde pro firmu o první významný kontrakt ve Spojených státech.

"Zakázku jsme vyhráli především díky naší technologii čtení kontaktních čipových karet, která umožňuje autorizaci uživatelů zrychlit až pětinásobně," uvedl Muchna. Hodnota zakázky se pohybuje v řádu jednotek milionů dolarů. "Umožní nám to expandovat v rámci celého kontinentu," uvedl Muchna. Software Y Softu bude zajišťovat autorizaci tisků přes čipové karty, včetně detailního přehledu nákladů.

reklama

Muchna Y Soft založil v roce 2000. Zaměřuje se na rozvíjení původního řešení, které umožňuje individuální identifikaci uživatele tiskáren, zabezpečení jejich tisků a sledování nákladů na tisk nezávisle na dané tiskárně. Jako první na světě firma přišla s řešením jak zabezpečit a účtovat tisky na Cloud platformě. Díky tomu své služby nabízí finančním institucím nebo armádě. Společně každým rokem roste. Letos se má stěhovat do nových prostor. Zaměstnává více než 100 lidí.

Autoři: ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama