reklama
reklama
11. 9. 2012 | poslední aktualizace: 11. 9. 2012  13:10
Aero dodá kokpity pro Black Hawky

Aero Vodochody vyrobí další kokpity pro vrtulníky Black Hawk. Poláci si je pochvalují

Nejméně 50 kokpitů pro vrtulník S-70i Black Hawk dodá v příštích pěti letech Aero Vodochody. V Berlíně česká firma podepsala kontrakt s polskou dcerou americké firmy Sikorsky Aircraft Corporation.
vlk
Čtěte více o: Aero Vodochody | letadlo | Polsko
Aero dodává kokpity pro vrtulníky od firmy Sikorski už řadu let. Tentokrát půjde o model S-70i Black Hawk.
Aero dodává kokpity pro vrtulníky od firmy Sikorski už řadu let. Tentokrát půjde o model S-70i Black Hawk.
foto: AERO Vochody

Tuzemský výrobce letadel Aero Vodochody v úterý na leteckém veletrhu ILA v Berlíně podepsal kontrakt na dodávku kokpitů pro vrtulník S-70i Black Hawk společnosti Sikorsky. Do roku 2017 jich firma dodá nejméně padesát. Společnost o tom informuje v tiskové zprávě.

Cenu kontraktu firmy nezveřejnily.

Aero bude pro polskou firmu PZL Mielec, dceřinou společnost americké firmy Sikorsky Aircraft Corporation, vyrábět konstrukci sestávající z nosu a čelního skla kabiny a plošiny pro dva piloty, a to včetně kabelových rozvodů a letových ovládacích prvků.

„Aero Vodochody je osvědčený výrobce, který firmě Sikorsky již mnoho let dodává vysoce kvalitní letecké konstrukce,“ vysvětlil Janusz Zakrecki, prezident společnosti PZL Mielec.

reklama

Aero od roku 2011 dodává kokpity na Black Hawk typu UH-60M, nejpoužívanější vrtulník americké armády. Vrtulník S-70i je proti tomu navržen speciálně pro mezinárodní vojenský trh. Aero se přitom na jeho výrobě částečně podílelo i dosud.

„V posledních dvou letech jsme s PZL Mielec spolupracovali na výrobě kabelových svazků pro S-70i. Již dvanáct let také dodáváme Sikorskému civilní vrtulníky S-76. Tento kontrakt je proto dalším pokračováním vynikajících vztahů s naším největším zákazníkem,“ dodal Ladislav Šimek, prezident AERO Vodochody.

Vrtulníky S-70i jsou navrženy s ohledem na velkou variabilitu a přizpůsobivost požadavkům konkrétních zákazníků. Začaly se vyrábět již v 70. letech, PZL Mielec je produkuje od roku 2009.

AERO Vodochody je největší český letecký výrobce s tradicí již od roku 1919. Od roku 2000 se orientuje zejména na mezinárodní kooperační programy, kromě Sikorsky Aircraft Corporation patří k jeho partnerům i Airbus, Boeing, Embraer a další přední letečtí výrobci. V současnosti má téměř 1500 zaměstnanců.

PZL Mielec (Polskie Zakłady Lotnicze) se staly součástí koncernu Sikorsky v roce 2007. Společnost, jejíž historie sahá až do meziválečného období, zaměstnává 2100 lidí. Sikorsky Aircraft Corporation je největším světovým producentem civilních a vojenských vrtulníků.

Autoři: vlk
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Dalsi ovladnuti trhu a to ceskeho. (Ds)
Polaci vyrabeji Black Hawk v poctu 20 vrtulniku rocne hlavne po...
Gorila dodáva diely (anonym)
:)
polsko? (anonym)
to když si přečtu na etiketě výrobku, tak mi to asociuje čínu...
bude stát českého poplatníka? (Kolik tato sranda)
Naposledy nás to s dveřmi pro Sikorskiho stálo nějakých 30 mld..
Je to proste tak umime stavet letadla a (Jirka)
Amici to umi pouzivat obcas nam neco nasypou a jestli nebudeme...
Zobrazit diskusi
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama