reklama
reklama
19. 9. 2012 | poslední aktualizace: 1. 11. 2012  13:05

Světová premiéra nákladních vozů Avia

Světovou premiéru na 64. Mezinárodním veletrhu užitkových vozidel IAA Hannover (20. - 27. září 2012) měla jak značka nákladních vozů Avia, tak i novinka v nabídce společnosti Avia Ashok Leyland Motors s.r.o. Praha - řada nákladních vozů s kabinou Crew cab pro sedmičlennou posádku.
Dvoukabina Crew cab pro sedmičlennou posádku.
Dvoukabina Crew cab pro sedmičlennou posádku.
foto: David Hloušek, Avia Ashok Leyland Motors

Na expozici A21 v hale č. 11. vystavuje Avia Ashok Leyland Motors kabinu pro posádku jak s pohonem 4x2, tak i verzi 4x4. Mezi exponáty najdou návštěvníci veletrhu IAA i valník na vzduchové pérování a denní kabina s rukou

Na tiskové konferenci dne 19. září 2012, která se uskutečnila na expozici společnosti v rámci novinářských dnů veletrhu IAA, vystoupil výkonný ředitel Avia Ashok Leyland Motors pan Tomáš Jiřička a krátce představil historii značky i současnou globální expanzi.

reklama

„V průběhu posledních let udělala Avia významné kroky ve svém celosvětovém působení. Díky indické automobilce Ashok Leyland a její mezinárodní síti dnes Avia neoperuje pouze na tradičních trzích ve střední Evropě, ale své výrobky dodává na čtyři kontinenty. Pozoruhodné jsou úspěchy na ruském trhu, kde jsme v posledních dvou letech dodali přes 200 vozidel, významný je trh ve Spojených arabských emirátech (SAE), kde jsou montovány nákladní vozy Avia v závodě Ashok Leyland v Ras Al Khaimah, do USA dodáváme exkluzivně kabiny a podvozky pro výrobce Smith Electric Vehicles. Předmostí jsme si letos vytvořili v Argentině, Singapuru, Malajsii a v Keni.“, uvedl ve svém vystoupení Tomáš Jiřička.

Strategie globální expanze se pozitivně odrazila i ve výsledcích letošního roku. K dnešnímu dni prodala společnost Avia Ashok Leyland Motors 624 vozů, což je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst o 74 %, tržby narostly o 48 % na 415 mil. Kč (22 mil. USD).

Ruku v ruce s expanzí na nové trhy se rozšiřuje i výrobkové portfolio. „V současnosti vyrábíme nákladní vozy v kategorii od 6 do 12 tun, plnící emisní limity v souladu s požadavky jednotlivých trhů – od Euro2 po Euro5 a Conama5. Vozy Euro2 vychází motorů Ashok Leyland série H, vozy pro emisní limity Euro3 až Euro5 a Conama5 jsou postaveny na motorech Cummins série ISbe. Součástí našeho programu expanze jsou pro příští rok i vozy s emisními limity Euro6 a rozšíření výrobního programu o nákladní vozy o celkové hmotnosti 15 tun a 18 tun.“, nastínil budoucnost výrobního programu Avia Ashok Leyland Motors výkonný ředitel společnosti Tomáš Jiřička.

Světovou premiéru má na veletrhu IAA v Hannoveru i nejmladší člen v nabídce vozů Avia – nákladní vozidla s kabinou Crew cab pro sedmičlennou posádku (Squad Series). „Dvoukabiny nové výrobkové řady jsou připraveny speciálně pro požadavky hasičských a záchranných služeb, které potřebují přepravovat posádky o počtu 4 - 7 členů. Nové vozy přichází v provedení 4x2 i 4x4 a jsou tak vhodné jak na silnice, tak i do terénu. Vaši posádku tak dostaneme tam, kde je potřeba a kdy je potřeba.“, představil světovou premiéru Tomáš Jiřička.
-jik-

AVIA CREW CAB INTERIER 002 AVIA CREW CAB INTERIER 003

Světovou premiéru má na veletrhu IAA v Hannoveru i nejmladší člen v nabídce vozů Avia – nákladní vozidlo s kabinou Crew cab pro sedmičlennou posádku (Squad Series).

Foto: David Hloušek, Avia Ashok Leyland Motors

Autoři: Jiří Kučera
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama
Technik přináší informace o současných domácích i světových trendech v jednotlivých oborech, a to s důrazem na výrobu a praxi. Informuje o posledních vědecko-technických trendech - IT, průmyslovém softwaru, automatizaci, nových materiálech, laserových technologiích a jejich aplikaci do klasických oborů, jako jsou obrábění, povrchové úpravy, svařování aj.
Newsletter
   
reklama
Z aktuálního čísla  
Partneři Technika  
reklama
reklama
reklama